Marotta: Pjaca mund të huazohet në Schalke - Sport - Kosova Sot
Marotta: Pjaca mund të huazohet në Schalke

Marotta: Pjaca mund të huazohet në Schalke

Marco Pjaca po ka vështirësi në Juvewntus dhe mund të largohet gjatë afatit kalimtar të janarit

Anësori kroat, Marco Pjaca është kthyer nga lëndimi pas gati një viti mungesë, por vazhdon të mos ftohet nga trajneri Massimiliano Allegri.

Sipas Drejtorit Sportiv të Juvetusit, Beppe Marotta, kroati mund të huazohet në Bundesliga te skuadra e Schalke.

“Pjaca është kthyer nga një lëndim i rëndë i gjurit”, tha fillimisht Marotta për Mediaset Premium.

“Është më e përshtatshme që ai të kthej formën duke luaj rregullisht në huazim dhe Schalke do të ishte shumë mirë”, u shpreh ai në fund.

(Kosova Sot)

12 orë e 21 minuta më parë
12/12/18