Modric shpallet më i miri, barazon rekordin e Suker - Sport - Kosova Sot
Modric shpallet më i miri, barazon rekordin e Suker

Modric shpallet më i miri, barazon rekordin e Suker

Luka Modric ka fituar çmimin lojtari kroat më i mirë i vitit 2017

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric ka hyrë në histori të futbollit kroat, me çmimin që mori nga Federata e Futbollit.

Modric për herë të gjashtë u shpall më i miri i vitit në Kroaci, pas sukseseve të jashtëzakonshme me Realin, ku fitoi pesë tituj në vitin 2017.

Kështu ai është barazuar me sulmuesin legjendar Davor Suker, që po ashtu ishte shpallur gjashtë herë më i miri.

Dhe një çmim tjetër në të ardhmen dhe Modric do të bëhet lojtari më i mirë në histori të Kroacisë.

(Kosova Sot)

19 orë e 21 minuta më parë
16/12/18