​Napoli gëzon Hysajn - Sport - Kosova Sot
​Napoli gëzon Hysajn

​Napoli gëzon Hysajn

Napoli ka gjetur më në fund, një zëvendësues për Ghulam të dëmtuar, në pozicionin e mbrojtësit të majtë

Ky lajm do ta gëzojë mbrojtësin Elseid Hysaj, pasi ishte ai që në disa ndeshje kishte ndërruar pozicionin e tij, nga i djathtë në të majtë.

Sipas Tuttosport, Napoli ka arritur marrëveshje me Benfican për mbrojtësin e majtë spanjoll, Álex Grimaldo.

Për kartonin e tij pritet të shpenzohen 30 milionë euro dhe pritet që të bashkohet shumë shpejt me skuadrën gjatë këtij muaji.

(Kosova Sot)

1 orë e 54 minuta më parë
16/01/19