Yerry Mina mbërrin në Barcelonë - Sport - Kosova Sot
Yerry Mina mbërrin në Barcelonë

Yerry Mina mbërrin në Barcelonë

Blerja e dytë e Barcelonës gjatë afati kalimtar dimëror, qendërmbrojtësi Yerry Mina, ka ateruar në Barcelonë pasditen e sotme.

Ai ka mbërritur në Barcelonë bashkë me xhaxhain dhe përfaqësuesin e vet, Jair Mina.

“Nga Guachene drejt botës! Yerry Mina dhe përfaqësuesi i tij, Jair Mina, tashmë po fluturojnë drejt Barcelonës”, ka shkruar Mi Seleccion në Twitter.

Lajmi për mbërritjen e tyre është konfirmuar edhe nga Radio Caracol.

Lajmi është bëri i ditur nga faqja zyrtare, ndërsa lojtari ka nënshkruar kontratë pesë vjet e gjysmë, e cila do ta mbaj atë në Camp Nou deri në verë të vitit 2023.

“Barcelona dhe Palmeiras kanë arritur marrëveshje për transferimin e Yerry Mina për 11.8 milionë euro”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Lojtari ka një klauzolë prej 100 milionë eurosh dhe është blerja e dytë pas Philippe Coutinhos.

(Kosova Sot)

14 orë e 59 minuta më parë
20/01/19