- Sport - Kosova Sot
Barcelona e frikshme, shënon edhe dy gola të shpejtë

Barcelona e frikshme, shënon edhe dy gola të shpejtë

Barcelona po fiton 4:0 në Camp Nou kundër Celta Vigos.

Barcelona e ka nisur furishëm sfidën kundër Celta Vigos që po zhvillohet në Camp Nou. Pas 32 minutave lojë, katalunasit po fitojnë 4:0,

Dy golat e parë u realizuan nga Lionel Messi, në minutat 13’ dhe 15’, argjentinasi pati gisht edhe në atë të tretë. Ai asistoi për Jordi Alban, që shënoi për 3:0 në minutën e 28’të.

Katër minuta më vonë, pas një gabimi në mbrojtjen e mysafirëve, realizoi edhe Luis Suarez, për rezultatin 4:0.

(Kosova Sot)

23 orë e 24 minuta më parë
19/02/19