- Sport - Kosova Sot
Enrique dëshpëron Chelsean

Enrique dëshpëron Chelsean

Luis Enrique nuk është i interesuar që të marrë drejtimin e Chelseat në mes të sezonit

E ardhmja e Antonio Contes nuk është e sigurt në Chelsea, as rezultateve shumë të dobëta të këtë sezon në Premierligë.

Zëvendësuesi më i mundshëm i tij është ish-trajneri i Romës dhe Barcelonës, Luis Enrique.

Por, sipas Goal.com, spanjolli ka refuzuar të marrë drejtimin e skuadrës angleze, jo të paktën në mes të sezonit.

Enrique dëshiron që të jetë në skuadër në fillim të sezonit, kur mund të bëjë edhe ndryshime në largimin dhe sjelljen e lojtarëve të rinj.

Image

 

4 orë e 5 minuta më parë
21/02/19