- Sport - Kosova Sot
Ëndrra e Lewandowskit është Real Madridi

Ëndrra e Lewandowskit është Real Madridi

Të luajë për Real Madridin është aspirata dhe ëndrra e madhe e sulmuesit polak, Robert Lewandowski.

Sulmuesi ka qenë gjithmonë në vitet e fundit në listën e Los Blancos për përforcime.

Bashkimi i palëve mund të ndodh në këtë verë pas Kampionatit Botëror.

Bayern Munich duket i vendosur që të mos vazhdojë me lojtarët që nuk kanë dëshirë që qëndrojnë dhe këtë e ka thënë edhe drejtori i klubit, Karl-Heinz Rummenigge.

Agjenti i Lewandowskit, Cezary Kucharski, është takuar disa herë me Real Madridin në kohën e fundit.

Pas katër sezonesh te Bayern, Lewandowski mund të nis një cikël të ri të karrierës së tij

Robert Lewandowski është 29 vjeç dhe në gusht mbush 30, gjë që bën problem për Real Madridin.

Por forma e tij mbetet konstante pasi është këtë edicion deri më tani ka shënuar 18 gola vetëm në Bundesliga.

Ai ka gjetur rrjetën edhe shtatë herë në Kupë dhe Ligën e Kampionëve.

(Kosova Sot)

32 minuta më parë
21/02/19