Balotelli dhe Buffon kthehen në Kombëtare - Sport - Kosova Sot
Balotelli dhe Buffon kthehen në Kombëtare

Balotelli dhe Buffon kthehen në Kombëtare

rajneri i ri i Italisë, Luigi di Bagio do të kthejë në skuadër sulmuesin e NIce, Mario Balotelli

Ditë më parë trajneri i U21, Luigi de Bagio mori drejtimin e Kombëtares së Italisë, të cilën do ta drejtojë në ndeshjet ndaj Argjentinës dhe Anglisë.

Ai menjëherë pritet të bëjë edhe disa ndryshime, duke ftuar në skuadër pas një kohe të gjatë sulmuesin Mario Balotelli.

Sipas Corriere dello Sport, Bagio dëshiron t’i jap një mundësi Balotellit, pas paraqitjeve të mira me skuadrën franceze.

Përveç tij, në skuadër pritet të ftohet edhe portieri i Juventusit, Gianluigi Buffon, i cili kishte njoftuar pensionimi pas dështimit të kualifikimit në Kupën e Botës.

(Kosova Sot)

1 orë e 24 minuta më parë
22/11/18