- Sport - Kosova Sot
Mercurial mbush 20 vite nga koha kur debutonte Ronaldo fenomeni me to – Yjet e futbollit evropian në udhëheqje e Neymar zbresin në Londër (Foto)

Mercurial mbush 20 vite nga koha kur debutonte Ronaldo fenomeni me to – Yjet e futbollit evropian në udhëheqje e Neymar zbresin në Londër (Foto)

Shumë yje të futbollit ishin prezent në 20 vjetorin e Nike Mercurial, ku u bë edhe lansimi i markave Superfly 360 dhe Mercurial Vapor 360. 

Yje si Neymar, Alexis Sanchez, Pierre-Emerick Aubameyang dhe Eden Hazard ishin prezent në ‘The Printworks’ në Londër.Lojtarët ishin të detyruar të bënin foto në hyrje të eventitNë këtë mbrëmje speciale u prezantuan edhe modelet e reja Superfly dhe Vapour 360s që do të debutojnë në fushat e futbollit këtë fundjavë.Këpucët sportive Mercurial kishin suksese të madh, ndërsa braziliani Ronaldo ishte i pari që debutoi me to para dy dekadash.Nga ajo kohë thuhet se këto këpucë e kanë ndryshuar futbollin.Ai luajti me to në Kupën e Botës në Francë në vitin 1998.Tiemoue Bakayoko, Emre Can, Alex-Oxlade Chamberlain, Jordan Henderson, Marcus Rashford, Yannick Carrasco dhe Saul Niguez, ishin po ashtu prezent në këtë mbrëmje. 

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

 

(Kosova Sot)

9 orë e 35 minuta më parë
22/02/19