De Gea e refuzon Real Madridin, është i lumtur në United - Sport - Kosova Sot
De Gea e refuzon Real Madridin, është i lumtur në United

De Gea e refuzon Real Madridin, është i lumtur në United

David De Gea e ka refuzuar ofertën më të fundit të Real Madridit, sipas El Confidencial.

Numri një i Spanjës tash e një kohë të gjatë është i parapëlqyeri i Florentino Perezit, i cili dëshiron ta zëvendësojë Keylor Navasin me të gjatë verës.

Sipas El Confidencial, ish-portieri i Atleticos është i lumtur në Manchester United dhe duket se trajneri Jose Mourinho e ka luajtur një rol kyç për t’u siguruar se 27-vjeçari do të mbetet në “Old Trafford”.

Raportimet e fundit në mediat sugjerojnë se De Geas do t’i ofrohet pagë prej 350 mijë euro në javë në United.

(Kosova Sot)

11 orë e 12 minuta më parë
13/12/18