Arsenal zgjedh pasuesin e Wenger - Sport - Kosova Sot
Arsenal zgjedh pasuesin e Wenger

Arsenal zgjedh pasuesin e Wenger

Drejtuesit e Arsenalit kanë vendosur që të shkarkojnë trajnerin Arsene Wenger në fund të këtij sezozni

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low është i përzgjedhuri i drejtuesve të Arsenalit për të zëvendësuar francezin, Arsene Wenger, shkruan ESPN.

E ardhmja e Wengerit nuk është më e sigurt në Emirates, pas rezultateve të dobëta këtë sezon, ku është në garë vetëm në Europa League.

Në rast se dështon gjermani, atëherë alternativa tjera janë Leandro jardim, Brendan Rodgers dhe Mikel Arteta. 

(Kosova Sot)

5 orë e 7 minuta më parë
15/12/18