Fjalimi prekës i Milan Badelj para të pranishmëve në varrimin e Davide Astorit - Sport - Kosova Sot
Fjalimi prekës i Milan Badelj para të pranishmëve në varrimin e Davide Astorit

Fjalimi prekës i Milan Badelj para të pranishmëve në varrimin e Davide Astorit

Shumë futbollistë dhe trajnerë janë të pranishëm në varrimin e ish kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori.

Por edhe mijëra njerëz kanë zënë rrugët për t’i dhënë lamturmirën e fundit futbollistit.

Në emër të skuadrës së Fiorentinës, ka folur Milan Badelj, i cili mbajti fjalimin në kujtimit të Astorit.

“Ju jeni vëllai dhe djali që të gjithë do të donin të kishin. Prindërit tuaj nuk bënë asgjë të gabuar me ju, as edhe një presje”.

“Ju nuk jeni si të tjerët, jeni futbolli i vërtetë, i pastër i fëmijëve”.

“Mendimet tona shkojnë tek nëna, babai, vëllezërit tuaj, Francesca dhe Princesha Vichy”.

“Ke qenë një burrë mjaft i madh dhe ne do të duhet t’i tregojmë asaj. Ju jeni dritë për të gjithë ne”, ka thënë Badelj në fjalimin e tij.

Astori u largua nga jeta të dielën pas një sulmi në zemër. 

(Kosova Sot)

8 orë e 52 minuta më parë
13/12/18