Shaqiri starton për Stoke City, në një ndeshje për mbijetesë në Premier Ligë - Sport - Kosova Sot
Shaqiri starton për Stoke City, në një ndeshje për mbijetesë në Premier Ligë

Shaqiri starton për Stoke City, në një ndeshje për mbijetesë në Premier Ligë

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të West Ham dhe Stoke City

Skuadra e Xherdan Shaqirit sonte do të zhvillojë njërën prej ndeshjeve më kruciale të këtij sezoni ku do të vendoset a do të qëndrojë apo jo kjo skuadër në Premier Ligë.

Stoke do të jenë mysfirë të skuadrës londineze, Ëest Ham, e cila po ashtu ende nuk e ka siguruar pjesëmarrjen në Premier Ligë.

Xherdan Shaqiri do të starton në këtë ndeshje.

West Ham: Hart; Zabaleta, Ogbonda, Rice, Cresswell; Masauku, Noble, Kouyate, Fernandes; Joao Mario, Arnautovic

Stoke City: Butland; Zouma, Shawcross, Martins Indi, Pieters; Allen, Badou; Bauer, Shaqiri, Ramadan; Diouf

(Kosova Sot)

15 orë e 36 minuta më parë
15/12/18