Gazeta AS: Real Madridin të gjitha rrugët e çojnë te Kylian Mbappe

  • 22 mars 2019 - 17:45
Gazeta AS: Real Madridin të gjitha rrugët e çojnë te Kylian Mbappe

Real Madridi do ta thotë fjalën kryesore në këtë afat kalimtar dhe mediat spanjolle kanë nisur të lëshojnë emrat dhe objektiva të mundshëm të presidentit Florentino Perez.

Sigurisht që i pari mbetet talenti francez i PSG-së, Kylian Mbappe.

“Të gjithë rrugët të çojnë te Mbappe”.

Është ky titulli kryesor i gazetës“AS”, një medium shumë pranë klubit mbretëror., që shkruan se 20-vjeçari nuk është thjesht një ëndërr, por një objektiv real.

Lëvizja e tij drejt “Bernabeut” pritet të bëhet shumë shpejt realitet.

Klubi parisien ka nevojë për para, të paktën 150 milionë euro për t’i mbyllur humbjet financiare.

Mbappe .

Në anën tjetër Mbappe nuk është ndjerë mirë që është dënuar nga klubi javën që shkoi.

Vetë sulmuesi francez e konsideron Real Madridin si klubin e duhur për ta synuar “Topin e Artë” në të ardhmen. 

(Kosova Sot)