Turqia fiton thellë ndaj Moldavisë

  • 25 mars 2019 - 20:06
Turqia fiton thellë ndaj Moldavisë

Turqia ka fituar edhe në ndeshjen e dytë të Grupit H kualifikues për Euro 2020.

Pas fitores 0 me 2 ndaj Shqipërisë, turqit mposhtën 4 me 0 Moldavinë.

Tosun shënoi dy herë, ndërsa me nga një gol kontribuuan Kaldirim dhe Ayhan.

 

(Kosova Sot)