Festa e çmendur e PAOK-ut, pasi e fitoi titullin pas 34 viteve

  • 22 prill 2019 - 12:52
Festa e çmendur e PAOK-ut, pasi e fitoi titullin pas 34 viteve

Festë e çmendur në Selanik për triumfin e PAOK-ut në kampionatin vendas. Tifozët e zjarrtë të kësaj skuadre kishin pritur plot 34 vite për titullin kampion, që e siguruan në këtë sezon një javë para përfundimit të kampionatit, pasi mposhtën me rezultatin e thellë 5-0 Levadhiakosin.

Skuadra ku spikati edhe mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Ergys Kaçe (sot pjesë e Panathinaikosit), theu hegjemoninë e Olympiakosit dhe Panathinaikosit, që e kishin monopolizuar titullin prej disa dekadash.

 

Η γιορτë ξεκëνησε στα αποδυτëρια! #GreekChampions #TheFutureIsHere

Posted by PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ on Sunday, April 21, 2019

(Kosova Sot)