Ranieri : Lazio – Atalanta ndeshje e kurdisur

  • 05 maj 2019 - 16:38
Ranieri : Lazio – Atalanta ndeshje e kurdisur

Trajneri i Roma-s, Clauio Ranieri kishte parashikuar se Lazio do të tolerojë fitoren e Atalanta-s dhe për momentin ashtu po del. Skuadra e Gasperinit, pasi ishte në disavantazh pas golit të Parolos, ka arritur të përmbysë gjithçka në Romë, ndaj Lazios, duke shënuar tr herë, me Duvan Zapata dhe Castagne pwr rezultatin 3:1.

Skuadra bergamaske, tashmë, është në vend të katërt dhe, nëse gjithçka mbaron kështu, kërcënon ashpër edhe Interin e vendit të tretë, vetëm 1 pikë larg.

(Kosova Sot Online)