Wilder e mbron titullin me një nokaut sensacional në rundin e parë ndaj Breazeale

  • 19 maj 2019 - 08:40
Wilder e mbron titullin me një nokaut sensacional në rundin e parë ndaj Breazeale

Deontay Wilder e ka mbrojtur titullin e botës WBC në kategorinë e rëndë të boksit profesionist, pasi e rrahu Dominic Breazeale në rundin e parë me një nokaut sensacional të dielën në Nju Jork.

Wilder e shkatërroi bashkatdhetarin e vet amerikan pas vetëm 43 sekondave, duke e çuar në 41 numrin e fitoreve nga 42 meçe në karrierë.

33-vjeçari nuk është mposhtur asnjëherë në karrierën e tij por është ndalur me barazim nga Tyson Fury para këtij meçi.

Breazeale e gjeti veten të mbështetur pas konopëve qysh në start të meçit, por iu përgjigj Wilderit me një goditje solide.

Megjithatë, kampioni i dha fund meçit pak momente me vonë me një goditje tejet të fuqishme me të djathtën.

Breazeale nuk që në gjendje të vazhdojë më pas tronditjes që mori dhe Wilder vazhdon të jetë kampion në kategorinë WBC.

(Kosova Sot Online)