Ronaldo starton kundër Atalantas, e kërkon “Këpucën e Artë”

  • 19 maj 2019 - 19:39
Ronaldo starton kundër Atalantas, e kërkon “Këpucën e Artë”

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Juventusit dhe Atalantas. Nga minuta e parë është hedhur në fushë Cristiano Ronaldo. 34-vjeçari po e kërkon “Këpucën e Artë” të Serisë, pasi tashmë ka humbur garën me Lionel Messin për atë të Evropës.

Por, edhe ajo e Serie A do të jetë objektiv i vështirë pasi CR7 ka shënuar 21 gola, pesë me pak se golashënuesi më i mirë, Fabio Quagliarella.

Juventus:

Image

Atalanta: Gollini; Hateboer, Djimsiti, Masiello; Gosens, de Roon, Freuler, Castagne; Papu; Ilicic, Duvan Zapata

(Kosova Sot Online)