Interi, 20 milionë euro për Biraghin

  • 22 korrik 2019 - 21:21
Interi, 20 milionë euro për Biraghin

Anësori i majtë i mbrojtjes i Fiorentinas, Cristiano Biraghi kërkohet nga Interi, për shërbimet e të cilit ata duhet të paguajë nga 18-20 milionë euro

Sipas FCInterNews.it, italiani 26 vjeçar është përcjellur nga Antonio Conte dhe drejtorët e klubeve si një forcim ideal për anën e majtë të mbrojtjes.

Ai ka treguar se mund të luajë edhe në mbrojtje por edhe në krah në formacionin 3-5-2, një rol që është bërë problem për Conten që të plotësohet pasi që ai nuk i përshtatet Ivan Perisic.

Ky do të ishte një rikthim te Interi për Biraghin, i cili është rritur nga akademia e të rinjve të Interit, nga të cilët ishte larguar në vitin 2016 për në Pescara për 5 milionë euro.

Ai do të ishte një bonus shtesë për “katërzinjtë”, pasi që ata nuk kanë shumë lojtarë të cilët vinë nga akademia e tyre e të rinjve e të cilët mund ti regjistrojë me lehtë për Ligën e Kampionëve.

Biraghi ka shënuar një gol dhe ka bërë gjashtë asiste në 40 ndeshje garuese për Fiorentinan sezonin e kaluar dhe për të Interi duhet të paguajë 18 – 20 milionë euro. 


(Kosova Sot Online)