Skuadrat si Man City, Bayern, Barcelona e PSG mund të vijnë në Kosovë në shtator

  • 14 gusht 2019 - 16:22
Skuadrat si Man City, Bayern, Barcelona e PSG mund të vijnë në Kosovë në shtator

Mitrovica ka shkruar historinë në futbollit e vajzave në Kosovë këtë vit, pasi që paraqitjet e saj ia kanë siguruar një vend në mesin e 32 skuadrave më të mirë në Ligën e Kampionëve.

Në këtë fazë të Ligës së Kampionëve, ndeshjet zhvillohen vajtje-ardhje, që do të thotë se kundërshtari i radhës i Mitrovicës do të vijë në Prishtinë, transmeton.

 

Kundërshtarët e mundshme të vajzave të Mitrovicës janë disa klube të mëdha, përfshirë këtu skuadra si Atletico Madrid, Manchester City, Lyon, Paris Saint-Germain, Barcelona e Bayern Munich.

Shorti do të hidhet pas dy ditësh, ndërsa ndeshjet e para do të zhvillohet më 11 dhe 12 shtator e ato kthyese një javë më vonë.