Pogba nuk ka hequr dorë ende nga Real Madridi

  • 15 gusht 2019 - 11:58
Pogba nuk ka hequr dorë ende nga Real Madridi

Paul Pogba është ende i etur të largohet nga Manchester United për të kaluar te Real Madridi këtë verë, pavarësisht se është i vetëdijshëm se nuk është një veprim i thjeshtë për t’u bërë.

Mesfushori francez dëshiron ta bëjë atë të ndodhë, por do ta shihte atë si një mrekulli nëse do të ishte i veshur me të bardha deri në fund të verës.

Në Angli historitë e largimit të tij kanë përfunduar, megjithëse ka një njohje që ai do të përfundojë në Santiago Bernabeu herët a vonë. Mendja e tij nuk ka ndryshuar dhe ai do të mbetet akoma me shpresë se Unitedi do të bëhet më fleksibil me çmimin e tyre të kërkuar.

Por, United lejoi që ky afat kalimtar të kalojë pa gjetur një zëvendësim për francezin, ndërsa ai vazhdimisht foli për qëllimin e tij për t’u larguar. Ai nuk ka dyshime për atë që dëshiron, por nuk ka ndodhur.

Ata në Madrid mbeten të qetë, ashtu siç janë edhe me Neymar. Mbretërit janë në pritje të momentit të duhur për të lëvizur dhe nuk kanë plan të shpenzojnë diku afër 200 milionë eurosh. 

Mino Raiola, agjent i Pogbas, është përpjekur të gjejë një formulë për të nënshkruar këtë transferim dhe ai nuk do të heqë dorë.

Tani është planifikuar një takim mes tij dhe klubit anglez në ditët në vijim, në mënyrë që të sqarohet se Pogba dëshiron të luajë në Madrid.

(Kosova Sot Online)