Milinkovic-Savic: Kurrë se kam menduar largimin nga Lazio

  • 15 gusht 2019 - 23:51
Milinkovic-Savic: Kurrë se kam menduar largimin nga Lazio

Sergej Milinkovic-Savic, mesfushori i Lazios, ka dhënë një intervistë për Sport Plus në lidhje me thashethemet që sugjerojnë se ai dëshironte të largohej nga kryeqyteti këtë verë

Mesfushori serb është lidhur shumë me një largim nga Biancocelesti që nga vera e kaluar dhe një mori e tërë e klubeve të mëdha evropianë janë lidhur me nënshkrimin e tij.

Manchester United dhe PSG ishin gjurmët më të forta gjatë kësaj vere, me raporte nga Italia që sugjerojnë se lojtari ishte një hap larg nga një lëvizje në Djajtë e Kuq vetëm disa javë më parë.

Sidoqoftë, Milinkovic-Savic tani duket se do të qëndrojë me Lazio dhe klubi nga kryeqyteti raportohet se janë në prag të ofrimit të tij një kontratë të re.

Duke folur për Sport Plus, Milinkovic-Savic tha: “Asnjëherë nuk kam thënë se kam dashur të largohem nga Lazio. Ndihem mirë këtu. Unë kurrë nuk përmenda një transferim të mundshëm te Manchester United dhe ishte thjesht bisedë në letër. Angazhimet e reja më presin me Lazio.”

Juventus, Real Madrid dhe Barcelona gjithashtu janë ndjekur si destinacione të mundshme për serbin, si dhe Inter Milanin, por tani duket një siguri gati se mesfushori i talentuar do të qëndrojë me Lazio të paktën një vit tjetër. Padyshim që thashethemet do të kthehen verën e ardhshme.
(Kosova Sot Online)