Vedat Muriqi edhe sonte e “çmendi” Stambollin

  • 24 gusht 2019 - 23:05
Vedat Muriqi edhe sonte e “çmendi” Stambollin

Vedat Muriqi është kryefjala e mediave turke. Gjiganti kosovar edhe sonte ishte protagonist në fitoren e Fenerbahçes duke shënuar golin e barazimit, i cili hapi rrugën e fitoren e dytë për Fenerbahçe  këtë sezon dhe për të marrë tri pikët e radhës duke fituar kundër Instanbull Basaksehir

Vedat Muriqi edhe sonte shkëlqeu për Fenerbahçën edhe sonte.

Sulmuesi kosovar gjatë gjithë ndeshjes ishte më i miri për skuadrën e njohur turke duke e kërkuar golin.

Instanbull Basaksehir e filluan më mirë këtë ndeshje pasi që arritën të goli në minutën e 32-të me anë të Enzo Crivelli.

Se Muriqi ishte në top formë edhe sonte e tregoi edhe goli i tij në minutën e 41-të por që u anulua nga VAR për shkak të pozitës jashtëloje.

(Kosova Sot Online)