PSG i kthehet fitoreve me një goleadë kundër Toulouse

  • 25 gusht 2019 - 23:25
PSG i kthehet fitoreve me një goleadë kundër Toulouse

PSG e ka deklasuar sonte me një katër golësh skuadrën e Toulouse. Kampioni francez kështu i rikthehet fitoreve pas humbjes befasuese javën e kaluar. Në këtë ndeshje shkëlqeu Choupe Moting, që shënoi dy gola. Rezultati përfundimtar ishte 4-0

Kampionët në fuqi të Francës i janë kthyer fitoreve pas humbjes nga Rennes javën e kaluar.

Djemtë e Thomas Tuchel dolën në këtë ndeshje përsëri pa asin e tyre kryesor Neymar, derisa Kylian Mbappe bëri paraqitjen e tij të 100-të në Ligue 1.

Pjesa e parë e këtij takimi ishte e qetë dhe pa gola.

Katër golat u shënuan në pjesën e dytë të takimit.

Goli i parë ishte Choupo Moting në minutën e 50-të, i cili kaloi pothuajse tërë mbrojtjen e Toulouse për të shënuar golin e parë.

(Kosova Sot Online)