Ronaldo, i zemëruar nga teoritë për veprimin e tij kundër Alteticos: Njerëzit janë budallenj

  • 21 shtator 2019 - 23:33
Ronaldo, i zemëruar nga teoritë për veprimin e tij kundër Alteticos: Njerëzit janë budallenj

Cristiano Ronaldo nuk është aspak i kënaqur me teoritë e tifozëve dhe gazetarëve për veprimin e tij me dorë pasi e kishte humbur një rast të mirë për Juventusin, gjatë barazimit 2:2 kundër Atletico Madridit në mesjavë.

Ish-sulmuesi i Real Madridit, i cili e ka një marrëdhënie të tensionuar me tifozët e Atletico Madridit, e e bëri një veprim me dorën e tij në drejtim të tifozëve madrilenë, pasi e humbi një rast të mirë për t’ia siguruar fitoren Juventusit në minutat e fundit të ndeshjes.

Shumica e njerëzve e konsideruan atë veprim të Ronaldos si tallje me tifozët e Atletico Madridit, pasi që, në Itali, veprimi i Ronaldos përkthehet në frikë apo druajtje. Megjithatë, pas ndeshjes, Ronaldo tha vetëm “Mëso, duhet të mësoni” kur u pyet për atë veprim.

Ronaldo e shënoi golin e fitores, nga pika e penalltisë, në ndeshjen kundër Hellas Veronas të shtunën. Pas ndeshjes, ai u pyet sërish për veprimin e tij dhe vetëm tha: “Njerëzit flasin shumë. Kjo është e gjitha. Njerëzit janë budallenj dhe flasin shumë”.

Amantes Del [email protected]_

El gesto de Cristiano Ronaldo a la afición del Atlético tras casi marcarles en el último minuto

2,149

11:05 PM - Sep 18, 2019

Twitter Ads info and privacy

606 people are talking about this

Juventusi është në pozitën e parë në tabelën e Serisë A, me dhjetë pikë të fituara nga katër ndeshjet e para.  Gjiganti italian do ta vazhdojë rrugëtimin në këtë edicion të Ligës së Kampionëve me ndeshjen kundër Bayer Leverkusenit muajin e ardhshëm. 

(Kosova Sot Online)