500 mijë euro rrogë për Sterlingun

  • 21 tetor 2019 - 17:00
500 mijë euro rrogë për  Sterlingun

Sulmuesi anglez do të paguhet afro 500 mijë euro në javë nëse e nënshkruan kontratën e re me “Citizens”

Manchester City nuk e ka ndërmend ta lëshojë Raheem Sterlingun të largohet nga “Etihad Stadium".

Kampioni aktual anglez e ka përgatitur një kontratë të re të majme për përfaqësuesin gjerman.

Sipas nëse e nënshkruan kontratën e re me “Citizens”, ish-futbollisti i Liverpoolit do të paguhej afro 500 mijë euro në javë.

Sterling kishte nënshkruar me Cityn kontratë të re në nëntor të vitit 2018 dhe aktualisht paguhet afro 350 mijë euro në javë.

Real Madridi ka shprehur interesim për futbollistin në formë, por ai pritet të qëndrojë gjatë në ekipin e Pep Guardiolës.


(Kosova Sot Online)