Pamje nga momenti kur Rashford duartroket tifozët e Kosovës

  • 19 nëntor 2019 - 09:03
Pamje nga momenti kur Rashford duartroket tifozët e Kosovës

Në mesin e lojtarëve të shumtë të Kombëtares së Anglisë që shprehen mirënjohje për mirëpritjen në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë ishte edhe Marcus Rashfordi, i cili pas ndeshjes gjeti kohë t’i duartrokasë tifozët kosovarë.

Mikpritja e mirë e kosovarëve ndaj tifozëve dhe lojtarëve të Anglisë që nga ardhja e tyre në Prishtinë e deri në momentin kur u kthyen u ka bërë shumë përshtypje anglezëve, të cilët të dielën fituan në Prishtinë me rezultat 4:0.

Tifozët e Kosovës ngritën të gjithë pankarta me flamurin e Anglisë larg gjatë kohës kur po intonohej himni i Anglisë, ndërsa te Dardanët ishte bërë vendosur një pankartë e madhe me sloganin “Welcome&Respect”.

Të gjitha këto përgatitje bënë që sulmuesi i Manchester Unitedit, Marcus Rashford, t’i duartrokasë edhe tifozët e Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” pas ndeshjes, pasi i duartrokiti ata të Anglisë.

(Kosova Sot Online)