Maguire për BBC për aventurën në Kosovë: “Njerëz mikpritës dhe një vend shumë i bukur”

  • 23 nëntor 2019 - 23:14
Maguire për BBC për aventurën në Kosovë: “Njerëz mikpritës dhe një vend shumë i bukur”

Harry Maguire ka dhënë një intervistë për BBC ku ka folur për ndeshjen e Anglisë ndaj Kosovës dhe pritja fantastike që iu bë në Prishtinë.

Mbrojtësi i Manchester United përveç të tjerash ka treguar se në ndeshjen të cilën e kanë zhvilluar në Kosovë ishte një atmosferë e mrekullueshme .

“Ishte e çuditshme, kur dolëm në fushë të gjithë po na duartrokisnin zakonisht një gjë e tillë nuk ndodh kur nuk je duke luajtur në shtëpi. Ishte një atmosferë fantastike. Njerëz mjaftë mikpritës dhe një vend shumë i bukur, Kosova ka një skuadër të mirë dhe shpresoj që një ditë do të kualifikohen në një kompeticion të rëndësishëm”, deklaroi ai.

Po ashtu pas kësaj ndeshje që e zhvilloi Anglia në Kosovë, kishte shumë lavdërime si nga futbollistët e Anglisë po ashtu edhe nga tifozët e kësaj kombëtare.

(Kosova Sot Online)