Tottenhami e përmbys Brightonin, me golin fantastik nga Alli

  • 26 dhjetor 2019 - 15:23
Tottenhami e përmbys Brightonin, me golin fantastik nga Alli

Tottenhami ka kaluar në epërsi 2:1 kundër Brighton, në një ndeshje të Premierligës që po zhvillohet momentalisht në Londër.

Dele Alli shënoi një gol të bukur për 2:1 në minutën e 72-të.

Tottenham po humbiste 1:0 por e ka përmbysur rezultatin dhe tani është edhe më pranë top katërshes.

(Kosova Sot Online)