Ancelotti: Isha në kontakte me Liverpoolin

  • 04 janar 2020 - 13:40
Ancelotti: Isha në kontakte me Liverpoolin

Ancelotti ka mundur sot të jetë trajner i Liverpoolit, të paktën kështu thotë italiani

Trajneri aktual i Evertonit, Carlo Ancelotti, ka bërë të ditur se ka biseduar me Liverpoolin në tetor të vitit 2015, porn ë fund Liverpooli zgjodhi Jurgen Kloppin.

Sipas Ancelottit, ‘Redsat’ bën zgjedhjen e duhur.

Ai pranoi këtë në konferencë para derbit me Liverpoolin e Jurgen Klopp.

“Kam biseduar, pas Real Madridit, me drejtuesit e Liverpool”, tha italiani.

“Ata po kërkonin trajner të ri, por mendoj se kanë bërë zgjedhjen e duhur me Jurgen. Ai po bën punë fantastike në Liverpool. Ka krijuar ekip fantastik dhe ka lojtar fantastik”.

Në atë kohë, Ancelotti ishte larguar nga Real Madridi, deri në verën e vitit 2016 u emërua trajner i Bayern Munich.

Ai ishte pjesë e ekipit gjerman deri në shtator 2017 dhe u shkarkua, për të marrë drejtimin e Napolit në korrik të vitit 2018.

Ancelotti u shkarkua edhe nga Napoli më 10 dhjetor, 12 ditë më vonë, mori drejtimin e Evertonit. 

(Kosova Sot Online)