Tottenham nis bisedimet me Real Madridin për Bale

  • 26 janar 2020 - 08:47
Tottenham nis bisedimet me Real Madridin për Bale

Tottenham i ka nisur bisedimet me Real Madridin për ta kthyer anësorin uellsian, Gareth Bale, në klub gjatë këtij afati kalimtar.

Sipas Daily Express, Jose Mourinho dëshiron të ribashkohet me Bale në Tottenham hiç më larg se këtë muaj.

Trajneri portugez është i etur ta forcojë skuadrën para se afati kalimtar dimëror të mbyllet në fund të këtij muaji dhe Bale është prioritet i klubit.

Tottenham dhe Real Madrid i kanë nisur bisedimet tashmë për transferimin e tij në Londër, por paga e lojtarit po del të jetë problem për gjigantin nga Premierliga.

Bale paguhet hiç më pak se 650 mijë funte në javë në Real Madrid.

(Kosova Sot Online)