LeBron James shkëlqen në fitoren e Lakers, Clippers të fortë për Philadelphian

  • 02 mars 2020 - 08:58
LeBron James shkëlqen në fitoren e Lakers, Clippers të fortë për Philadelphian

Los Angeles Lakers janë rikthyer te fitoret pas disfatës një ditë më parë nga Memphis Grizzlies.

Të udhëhequr nga LeBron James, Lakers kanë triumfuar në udhëtim te New Orleans Pelicans me tetë pikë diferencë 114:122.

LeBron James ishte fantastik në këtë takim duke arritur ‘Triple-Double’ me 34 pikë, 12 kërcime e 13 asistime. Kyle Kuzma pati gjitha

Për Lakers kjo ishte fitorja e 46 në NBA këtë edicion, duke vazhduar kryesimin në Konferencën e Perëndimit.

Ndeshje fantastike është zhvilluar edhe në Staples Center mes Los Angeles Clippers dhe Philadelphia 76ers.

Në fund fitore kanë shënuar vendasit me gjashtë pikë diferencë 136:130. 

Kawhi Leonard ishte i pandalshëm në këtë takim me 30 pikë, gjashtë kërcime e tre asistime, ndërsa shkëlqyen edhe treshja Lou Williams, Harrell e Paul George që shtuan të tre nga 24 pikë.

Fitorja ndaj 76ers e dërgon Clippers në pozitën e dytë në Konferencën e Perëndimit.

Rezultatet:

LA Clippers – Philadelphia 76ers 136:130

Minnesotta Timberwolves – Dallas Mavericks 91:111

Denver Nuggets – Toronto Raptors 133:118

Sacramento Kings – Detroit Pistons 106:100

New Orleans Pelicans – LA Lakers 114:122

Golden State Warriors – Washington Wizards 110:124

(Kosova Sot Online )