Futbollisti vdes pas përplasjes në fushë, shokët e skuadrës britma dhe lot në sy!

  • 09 mars 2020 - 15:14
Futbollisti vdes pas përplasjes në fushë, shokët e skuadrës britma dhe lot në sy!

Një tragjedi goditi futbollin Nigerian.

Futbollisti i Nasarawa United, Chieme Martins ka humbur jetën gjatë kohës që ishte duke luajtur në fushën e blertë në Nigeria Professional Football League.

Sipas dëshmitarëve, Martins u rrëzua pa ndjenja pas përplasjes së fuqishme me një futbollist të Katsina United, ndërsa stafi mjekësor e kishte të pamundur për ta rikthyer në jetë.

Skandali ka shkuar deri aty saqë ambulanca nuk është ndezur dot dhe për këtë arsye futbollisti u transportua në spital me një makinë të medieve.

Përplasja brutale por edhe vonesa për transportin drejt spitalin kanë shkaktuar në humbjen e jetës së Martins.

https://video.syri.net/upload/videos/2020/03/5pHG9KGlYo7CDxc2lTHF_09_b636845a29ad56c024f545ddb693e4a6_video_240p_converted.mp4

(Kosova Sot Online)