Admir Mehmedi starton për Wolfsburgun, Hazard dhe Haaland për Dortmundin

  • 23 maj 2020 - 15:11
Admir Mehmedi starton për Wolfsburgun, Hazard dhe Haaland për Dortmundin

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Wolfsburg dhe Borussia Dortmund.

Pas fitores në ndeshjen e parë pas rikthimit në aksion pas miungesës dy mujore, Dortmundi kërkon të vazhdojë me rezultate positive, që t’I bëjë presion Bayern Munichut në luftën për titull.

Brandt, Hazard dhe Haaland janë treshja sulmuese për Dortmundin që do të kërkojnë tri pikë sonte.

Në anën tjetër, nga minuta e parë për Wolfsburgun është hedhur në fushë shqiptari, Admir Mehmedi.

(Kosova Sot Online)