Konfirmohet data e rinisjes së La Ligës

  • 29 maj 2020 - 11:06
Konfirmohet data e rinisjes së La Ligës

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas, e ka konfirmuar se sezoni 2019/20 do të rinisë më 11 qershor, ndërsa planifikohet të kompletohet më 12 korrik.

Javier Tebas gjithashtu ka bërë të ditur se gushti është rezervuar për ndeshjes se Ligës së Evropës dhe Ligës së Kampionëve, ndërsa më 12 shtator planifikohet të nisë sezoni 2020/21 i La Ligës,.

(Kosova Sot Online)