Arsenali i gatshëm ta shesë Aubameyangun, ky është çmimi...

  • 03 qershor 2020 - 08:54
Arsenali i gatshëm ta shesë Aubameyangun, ky është çmimi...

Arsenali është përgatitur që Pierre-Emerick Aubameyang të përfundojë kontratën e tij sezonin e ardhshëm dhe të shitet për një çmim të arsyeshëm.

Sipas mediumit The Sun, Topçinjtë do ta mbajnë Aubameyang deri në fund të kontratës së tij nëse nuk mund të marrin një çmim të mirë për të këtë verë. Aubameyang do të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij të Emirateve dhe deri tani i ka rezistuar të gjitha përpjekjeve të klubit për të zgjatur qëndrimin e tij.

Por, Arsenali nuk do të frikësohet për shitjen e sulmuesit të tyre vetëm për të shmangur rrezikun e humbjes së tij për asgjë vitin e ardhshëm.

Kur Barcelona bëri një hetim në tentativë në afatin e janarit, ata u trembën shpejt pasi u kërkuar nga çmim prej 50 milionë funtesh.

Por, vlera e tij ka rënë në vazhdën e pandemisë së coronavirusit e cila ka shkatërruar buxhetin e transferimeve të çdo klubi.

Tani Arsenali mendon ta shesë lojtarin për 20 milionë funte pasi që sulmuesi mbush 31 vjeç këtë muaj.

(Kosova Sot Online )