Abrashi vetëm në stol kundër kampionit, Bayernit

  • E.K /
  • 20 qershor 2020 - 16:08
 Abrashi vetëm në stol kundër kampionit, Bayernit

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes FC Bayern München dhe Freiburg.

Bayerni tashmë është shpallur kampion në Gjermani, dy xhiro para fundit të sezonit.

Me titullin tashmë në xhep, Bayerni do të bëjë ndeshje vetëm sa për statistika dhe t’i argëtojë miliona fansa nëpër shtëpitë e tyre, pasi stadiumi do të jetë sërish i boshatisur, për shkak të COVID-19.

Për Freiburgun pritej që të startojë Amir Abrashi, por mesfushori i Shqipërisë është lënë në stol.

(Kosova Sot Online)