Reali po fiton me golat e Mendy dhe Benzema

  • E.K /
  • 13 korrik 2020 - 23:07
 Reali po fiton me golat e Mendy dhe Benzema

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes Grandës dhe Realit.

Pas 45 minutave lojë, të besuarit e Zinedine Zidane janë duke triumfuar me rezultat të pastër, 2-0.

Golin e parë e shënoi mbrojtësi i majtë, Ferland Mendy, të parin me fanellën e Realit që prej transferimit nga Lyon.

Derisa për 2-0 shënoi sulmuesi, Karim Benzema, një gol të bukur në minutën e 16’.

Si Grananda ashtu edhe Reali, kishin të tjera rase në pjesën e parë, por u mbyllë 0-2.

(Kosova Sot Online)