Zyrtare: Arago është lojtar i Dritës

  • A.P /
  • 13 gusht 2020 - 18:52
Zyrtare: Arago është lojtar i Dritës

FC Drita ka zyrtarizuar dy lojtarë në mbrëmje sonte dhe të dy janë ish lojtarë të KF Prishtina që kishin mbetur pa kontratë

Pas Ergyn Ahmetit, Drita ka transferuar edhe lojtarin nga Gana, Jamal Arago.

Mbrojtësi i majtë ka nënshkruar kontratë dy vjeçare me kampionin e Kosovës.

“Sot klubi jonë ka firmosur kontratë dy vjeçare me lojtarin e njohur për superligën tonë, Arago Jamal. Pas kontakteve të para që kishim, Arago nuk e kishte të vështirë të pranojë ofertën tonë dhe kështu ai do ta shtojë edhe më shumë konkurrencën dhe do të jetë një force shtesë për klubin tonë. Arago luan në pozicione të ndryshme por pozita e tij natyrale është mbrojtës i majtë”, shkruan në faqen e vet në Facebook FC Drita.

(Kosova Sot Online)