Barça pësoi një ndër humbjet më të thella n’histori, s’i kishte ndodhur që nga viti 1946

  • A.P /
  • 14 gusht 2020 - 23:16
Barça pësoi një ndër humbjet më të thella n’histori, s’i kishte ndodhur që nga viti 1946

Barcelona është turpërua në Lisbonë nga Bayern Munich në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Skuadra e Quique Setién është mposhtur 8-2 nga Bayern Muncih, një ndër humbjet më të thella në histori të klubit.

Sipas faqes për histori dhe statistika “OptaPaolo”, Barcelona pranoi 8 gola për herë të parë që prej vitit 1946 kur ishte mposhtur 8-0 nga Sevilla. 


(Kosova Sot Online)