Në mes të debatit politik, Instanbul pret Paris Saint-Germain sonte

  • A.P /
  • 28 tetor 2020 - 18:27
Në mes të debatit politik, Instanbul pret Paris Saint-Germain sonte

Instanbul Basaksehir, apo klubi i Reyep Tayip Erdogan sonte në Stamboll pret kampionin e Francës dhe nënkampionin e Europës, Paris Saint-Germain

Në këtë ndeshje Instanbull ka startuar me formacion sulmues 4-3-3, derisa PSG ka startuar me formacionin e saj 4-4-2 ku sulmit francez i prin dy yjet Mbappe dhe Moise Kean.

Në krah ata do të asistohen nga Neymar e Di Maria.

Kjo është xhiroja e dytë e Grupit H ku të dyja skuadrat kanë humbur në ndeshjen e parë, Basaksehir humbi kundër Leipzig kurse PSG humbi nga Manchester United.

(Kosova Sot Online)