Shaqiri në bankë rezervë në ndeshjen e Liverpool kundër West Ham

  • G.G /
  • 31 tetor 2020 - 17:55
Shaqiri në bankë rezervë në ndeshjen e Liverpool kundër West Ham

Liverpooli e pret sonte në Anfield skuadrën e West Ham për ndeshjen e xhiros së shtatë në Premier Ligë

Xherdan Shaqiri startoi në ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër FC Midityland, por sot kosovari nuk do të startojë në ndeshjen e Premier Ligë që e luan kundër skuadrës nga Londra, West Ham.

Jurgen Klopp ka zgjedhur që sonte të startojë në Premier Ligë me Mane, Salah dhe Firmino, derisa synon që me fitore ta kalojë Evertonin që është në vendin e parë në Premier Ligë.

Kjo ndeshje pritet që të luhet në ora 18:30 në Anfield të Liverpoolit. 

Formacionet zyrtare:

(Kosova Sot Online)