Formacionet e mundshme: Sevilla-Chelsea, dueli për vendin e parë në Grupin E

  • S.A /
  • 02 dhjetor 2020 - 09:09
Formacionet e mundshme: Sevilla-Chelsea, dueli për vendin e parë në Grupin E

Sevilla dhe Chelsea zhvillojnë ndeshjen e xhiros së pestë në kuadër të Grupit E në Ligën e Kampionëve.

Të dyja këto skuadra e kanë siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt dhe kanë pikë të barabarta. Prandaj ky takim është i rëndësishëm për të vendosur se cila prej tyre do ta ketë primatin në grup, kur kihet parasysh se pas kësaj xhiroje do të mbetet vetëm edhe një ndeshje grupore.

Formacionet e mundshme

Sevilla: Vaclik; Navas, Kounde, Carlos, Rekik; Jordan, Gudelj, Rakitic; Torres, En-Nesyri, Ocampos.

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Zouma, Rudiger, Chilëell; Havertz, Jorginho, Mount; Hudson-Odoi, Werner, Pulisic.

(Kosova Sot Online  )