Cavani starton kundër ish skuadrës së tij

  • A.P /
  • 02 December 2020 - 21:03
Cavani starton kundër ish skuadrës së tij

Manchester United-Paris Saint-Germain është ndeshja kryesore e javës së pestë të Ligës së Kampionëve sonte

United mund të prish ëndrrat e Mbappe, Neymar dhe yjeve të tjerë në rast se fiton saonte në “Old Trafford” sonte.

Kjo pasi që United e kishte mposhtur në javën e parë të Ligës së Kampionëve PSG në Parc des Princes dhe në rast që do ta bëj këtë edhe sonte, atëherë United do ta siguronte kalimin në 1/8 e finales se Ligës së Kampionëve.

Në anën tjetër PSG përpos që ka humbur kundër United, ka humbur edhe një ndeshje tjetër kundër Leipzig, i cili sonte ka mposhtur skuadrën turke Basaksehir në Stamboll.

Nga minuta e parë sonte për Manchester United ka startuar ish ylli i Paris Saint-Germain, Edinson Cavani.

Pas tij kanë startuar edhe Rashford, Bruno Fernandes dhe Martial. Solskjaer sonte ka lënë përsëri në bankë Paul Pogban.

Tuchel sot në Old Trafford starton me një formacion më të kompletuar, pasi që nga minuta e parë sulmit të PSG do t’i pri Mbappe, Neymar dhe Moise Kean.

(Kosova Sot Online)