Xhaka i thur poezi për ditëlindje vëllait të tij, Taulantit

  • A.P /
  • 28 mars 2021 - 11:24
Xhaka i thur poezi për ditëlindje vëllait të tij, Taulantit

Luajnë në klube e kombëtare të ndryshme, por lidhja që kanë mes vete dy vëllezërit Granit dhe Taulant Xhaka është jashtëzakonisht e fortë.

Granit Xhaka edhe njëherë ka treguar dashurinë e madhe që e ka për vëllain e tij, Taulantin.

Përmes një postimi në rrjetin social, Facebook Granit Xhaka i thuri edhe një poezi.

“Gjaki jem vllau jem, m’jape keshilla kur kisha nevoj e m’jape men, jom rrit me ty jom rrit me luana ti je pjesa jem e dyt se na ka ba nana, syni kurr stu ka trem trupi mu ka terqeth n 2014 kur emri yt u permen, rrnofsh me familje e me klevisin e kena ba krenar kejt farefisin. HAPPY BIRTHDAY” – shkroi Granit Xhaka në Facebook.

(Kosova Sot Online)