Zbulohet çfarë biseduan tifozët ultras të Milanit me Donnarumman

  • A.P /
  • 02 maj 2021 - 15:16
Zbulohet çfarë biseduan tifozët ultras të Milanit me Donnarumman

Sipas La Gazzetta dello Sport, tifozët ultras të Milanit fajësuan Donnarumman për reagimin e tij pas disfatës kundër Lazios dhe i thanë atij se ai mund të bëhej ‘Totti i Milanit’.

Një grup ultrasësh i Milanit u takua dje me 22-vjeçarin në Milanello, duke i kërkuar atij të nënshkruajë një zgjatje të kontratës.

Zonja e Vjetër dhe Milani janë në garë për një vend në Ligën e Kampionëve, dhe Juve thuhet se është i interesuar të nënshkruajë me Donnarumman si një lojtar i lirë në fund të sezonit.

22-vjeçari ende nuk ka nënshkruar një zgjatje të kontratës me Milanin, me marrëveshjen e tij aktuale që skadon këtë qershor.

“Unë dua të qëndroj këtu, unë do të vendos të ardhmen time dhe nuk ka asgjë me Juventusin,” u tha Donnarumma ultrasve, sipas La Gazzetta dello Sport.

Sidoqoftë, tifozët e Milanit insistuan që ai duhet të nënshkruajë një zgjatje të kontratës këtë javë, nëse dëshiron të luajë kundër Juventusit të dielën.

(Kosova Sot Online)