Distria Krasniqi kalon dy raundet e para pa luftë në Botërorin e xhudos

  • A.P /
  • 06 qershor 2021 - 11:33
Distria Krasniqi kalon dy raundet e para pa luftë në Botërorin e xhudos

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi paraqitet sot në Kampionatin Botëror të xhudos që po mbahet në Budapest të Hungarisë.

Ajo nuk pati luftë në raundin e parë për shkak se në atë raund garojnë xhudistet që kanë performanca më të dobta dhe më të pakta.

Në raundin e dytë, ajo fitoi pa lojë ndaj xhudistes hungareze, Eva Csernoviczki.

Në çerekfinale, Distria Krasniqi do të përballet me Sabina Giliazovan.

(Kosova Sot Online)