Poulsen hyri në histori të Kampionatit Evropian me golin që i shënoi Belgjikës

  • A.P /
  • 17 qershor 2021 - 19:00
Poulsen hyri në histori të Kampionatit Evropian me golin që i shënoi Belgjikës

Yussuf Poulsen ka shënuar golin e vetëm deri më tani në ndeshjen që po zhvillohet mes Danimarkës dhe Belgjikës.

Në minutën e dytë, Yussuf Poulsen ka arritur që t’i shokojë mysafirët duke realizuar për 1-0.

Sipas faqes për histori dhe statistika, Yussuf Poulsen sapo ka shënuar golin e dytë më të shpejtë në histori të Kampionatit Evropian, pas vetëm 99 sekondash.

Rekordin e mban Dmitry Kirichenko për Rusinë vs Greece at EURO 2004 që shënoi golin më të shpejtë në histori pas 65 sekondash. 

(Kosova Sot Online)