Belgjika, skuadra e dytë që prenë biletën për në fazën tjetër të Euro 2020

  • A.P /
  • 17 qershor 2021 - 20:53
Belgjika, skuadra e dytë që prenë biletën për në fazën tjetër të Euro 2020

Belgjika e ka mundur 2-1 Danimarkën për të siguruar një vend në mesin e 16 skuadrave më të mira në Euro 2020

Pas Italisë, Belgjika është skuadra e dytë që ka prerë biletën për në fazën tjetër të Kampionatit Evropian.

Belgjika e mundi 2-1 Danimarkën në sfidën e dytë në Grupin B, për të kaluar në të tetën e finales së “Euro 2020”.

Yussuf Poulsen e kaloi Danimarkën në epërsi qysh në minutën e dytë pas një gabimit të kundërshtarëve, derisa Belgjika e gjeti golin e barazimit para fundit të pjesës së parë, realizoi Thorgan Hazard.

Në pjesën e dytë, Kevin de Bruyne ia siguroi tri pikët Belgjikës dhe kualifikimin me një supergol.

Sonte kanë shansin Holanda dhe Austria, që përballen mes vete, të bëjnë një hap të tillë.

(Kosova Sot Online)